Krotka-seria

2 miesiące pracy, 4 miesiące planowania, pół roku obijania się – tak mniej więcej wyglądała budowa bloga, którego otwarcia właśnie jesteście świadkami. Cytując Jokera Jacka Nicholsona: „Nie wiem, czy to sztuka, ale mnie się podoba”.

Po drodze trzy razy zmieniałem z Rafałem* koncepcję obrazka, który możecie podziwiać w nagłówku, oraz dwukrotnie załamałem się nerwowo, przysięgając, że ten projekt wyląduje w koszu. Pewnego dnia rzuciłem zaś wszystko i napisałem notkę powitalną zatytułowaną „Krótka seria”. Tę, którą właśnie czytacie.

Stworki by Rafał Szłapa, Tommy Gun Blog
Z początku blog zapewne przybierze formę wymarzonej ramówki telewizyjnych włodarzy – pełnej powtórek i piętnastominutowych bloków reklamowych. Pojawią się tu odświeżone, ale wciąż archiwalne, teksty Tommy Guna znalezione w najgłębszych czeluściach Sieci, sporo recenzji mniej lub bardziej leciwych komiksów oraz artykuły, które z nieznanych mi powodów kurzą się w mojej cyber-szufladzie. Nie zabraknie też jednak świeżości – nowe wywiady, publicystyka czy relacje z imprez już czekają na publikację.

Choć w założeniach strona poświęcona jest przede wszystkim kulturze komiksu, znajdziecie tu również inne dziedziny sztuki – od muzyki, przez gry wideo, a kończąc na filmach. Geekowsko-nerdowska brać, mam nadzieję, będzie zadowolona.

Na dobry początek mogę Was zachęcić do lektury tekstu o zjawisku emancypacji superbohaterek. Niespełna dwuletni artykuł wydaje się aktualny szczególnie teraz, gdy kobiety, z Polką Katarzyną Niemczyk na czele, odciskają piętno na branży komiksowej.

Pozostaje mi już tylko życzyć Wam miłych chwil spędzonych na moim blogu. Startujemy!

*
Rafał Szłapa jest twórcą komiksu superbohaterskiego „Bler”, a zarazem autorem grafik widocznych w artykule.

Tomek „Tommy Gun” Grodecki